✨ Sirkusnäytösten lippujen ennakkomyynti alkaa 15.3.2024✨

Siirry pääsisältöön
Etusivu / Näytökset

KAUDEN 2024 NÄYTÖKSET

Sirkusnäytösten lippujen ennakkomyynti alkaa 15.3.2024

Pyydämme huomioimaan, että näytöksessämme on elävää musiikkia sekä nopeasti vaihtuvia valoefektejä! Näytös kestää noin tunnin.

HUHTIKUU 2024

LA 13.4.
KARJAA-KARIS
Urh.keskuksen p-alue
Urheilukuja
17.00

SU 14.4.
KARJAA-KARIS
13.00 17.00

TI 16.4.
TAMMISAARI-EKENÄS
Markkinakenttä
Fleminginkatu
18.30

TO 18.4.
HÄMEENLINNA
Kantolan Tapahtumapuisto
Puusepänkatu 7
18.30

PE 19.4.
HÄMEENLINNA
15.30 18.30

SU 21.4.
LAHTI
Laune
Launeenkatu 7
13.00 17.00

MA 22.4.
LAHTI
18.30

TI 23.4.
LAHTI
18.30

KE 24.4.
IITTI
Ravilinna
Veteraanitie 2
18.30

TO 25.4.
KOTKA
Ruonalan hallin p-alue
Mussalontie 280
18.30

PE 26.4.
KOTKA
18.30

LA 27.4.
KOTKA
13.00 17.00

SU 28.4.
HAMINA
Suomen lipun aukio
Lepikonranta
17.00

MA 29.4.
HAMINA
18.30

TOUKOKUU 2024

KE 1.5.
HEINOLA
Ravirata
Mustaportinkatu
13.00 17.00

PE 3.5.
KOUVOLA
Mielakka
Ojaniityntie 3
15.30 18.30

LA 4.5.
KOUVOLA (myyty)
(13.00) 17.00

MA 6.5.
JÄMSÄNKOSKI
Myllymäen kenttä
Metsäoppilaitoksentie 6
18.30

TI 7.5.
MÄNTTÄ
Länsi-Koskelan kenttä
18.30

KE 8.5.
KEURUU
Pallokenttä
Samuli Rantasentie
18.30

TO 9.5.
ALAVUS
Jäähallin kenttä
Lakiantie 5
18.30

PE 10.5.
JALASJÄRVI
Lumiahon kenttä
Mäntylammintie 1
18.30

LA 11.5.
KURIKKA
Yhteiskoulun kenttä
Laurintie
17.00

MA 13.5.
SEINÄJOKI
Törnävän kenttä
Huhtalantie
18.30

TI 14.5.
SEINÄJOKI
18.30

KE 15.5.
LAPUA
Latosaari
Huhtalantie
18.30

TO 16.5.
PIETARSAARI-JAKOBSTAD
Messukenttä
Puutarhakatu
18.30

PE 17.5.
KOKKOLA-KARLEBY
Tapahtumapuisto
Vapaudentie
18.30

LA 18.5.
KOKKOLA-KARLEBY
17.00

SU 19.5.
KOKKOLA-KARLEBY
17.00

MA 20.5.
NIVALA Tuiskula
Urheilutie
18.30

TI 21.5.
YLIVIESKA
Ravikeskus Keskinen
Keskisentie 130
18.30

KE 22.5.
KALAJOKI
Merenojan kenttä
Kenttätie
18.30

TO 23.5.
RAAHE
Rantatori Rantakatu 39
18.30

PE 24.5.
OULU
Ylimaan kenttä
Maakotkantie 10
17.00

LA 25.5.
OULU
13.00 17.00

SU 26.5.
OULU
13.00 17.00

TI 28.5.
OULU
18.30

KE 29.5.
OULU
18.30

TO 30.5.
OULU
18.30

PE 31.5.
OULU
18.30

KESÄKUU 2024

LA 1.6.
OULU
13.00 17.00

SU 2.6.
OULU
13.00 17.00

MA 3.6.
II
Ranta-Kestilän kenttä
Rantakestiläntie 6
18.30

TI 4.6.
TORNIO
Aittakenttä
Lukiokatu
18.30

KE 5.6.
TORNIO
15.30 18.30

TO 6.6.
ROVANIEMI
Ounaspaviljonki
Ounasjoen itäpuolentie 21
18.00

PE 7.6
ROVANIEMI
18.30

LA 8.6.
ROVANIEMI
13.00 17.00

SU 9.6.
ROVANIEMI
13.00 17.00

TI 11.6.
KITTILÄ-LEVI
Gondoli 2000-alue
Vielmantie
18.30

KE 12.6.
KITTILÄ-LEVI
18.30

TO 13.6.
SODANKYLÄ
Jeesiörannan kenttä
Koivukuja
18.30

LA 15.6.
IVALO
Tapahtumatori
Sairaalantie 4
17.00

MA 17.6.
KEMIJÄRVI
Ahvensalmen kenttä
Värjärintie 6
18.30

TI 18.6.
KUUSAMO
Liik.keskuksen kenttä
Kitkantie 42
18.30

KE 19.6.
KUUSAMO
18.30

TO 20.6.
ÄMMÄNSAARI
Jäähallin piha
Linkkikuja 2
18.30

LA 22.6.
KAJAANI
Lohtajan kenttä
Satumaantie
17.00

SU 23.6.
KAJAANI
17.00

MA 24.6.
SOTKAMO
Suoperän kenttä
Tiilikankaantie
18.30

TI 25.6.
NURMES
Hannikaisen aukio
Lehtovaarankatu 8
18.30

KE 26.6.
IISALMI
Luuniemi
Luuniemenkatu 3
18.30

TO 27.6.
KUOPIO
Kuopiohallin kenttä
Opistotie 4
18.30

PE 28.6.
KUOPIO
18.30

LA 29.6.
KUOPIO
13.00 17.00

SU 30.6.
KUOPIO
13.00 17.00

HEINÄKUU 2024

MA 1.7.
OUTOKUMPU
Matovaaran kenttä
Kuusjärventie 10
19.00

TI 2.7.
JOENSUU
Louhelan kenttä
Länsikatu 19
19.00

KE 3.7.
JOENSUU
19.00

TO 4.7.
JOENSUU
19.00

PE 5.7.
JOENSUU
16.00 19.00

LA 6.7.
KITEE
Hutsin kenttä
Urheilutie 7
18.00

SU 7.7.
PARIKKALA
Ravi- ja Markkinakenttä
Parikkalantie 1
18.00

MA 8.7.
IMATRA
Vuoksenniskan kenttä
Vuoksenniskantie 96
19.00

TI 9.7.
IMATRA
19.00

KE 10.7.
LAPPEENRANTA
Kisapuisto
Kisakatu 9
19.00

TO 11.7.
LAPPEENRANTA
19.00

PE 12.7.
LAPPEENRANTA
19.00

LA 13.7.
MIKKELI
Lähemäen kenttä
Kisatie 5
18.00

SU 14.7.
MIKKELI
14.00 18.00

MA 15.7.
SAVONLINNA
Heikinpohjan kenttä
Heikinpohjantie 26
19.00

TI 16.7.
SAVONLINNA
19.00

KE 17.7.
VARKAUS
Keskuskenttä
Osmajoentie
19.00

TO 18.7.
VARKAUS
19.00

PE 19.7.
PIEKSÄMÄKI
Länsirinteen kenttä
Sinikellonkuja
19.00

LA 20.7.
SUONENJOKI
Keskustan kenttä
Koulukatu
18.00

MA 22.7.
JYVÄSKYLÄ-VAAJAKOSKI
Vaajalinnan hiekkakenttä
Kentänvieru 1
19.00

TI 23.7.
JYVÄSKYLÄ-VAAJAKOSKI
19.00

KE 24.7.
JYVÄSKYLÄ-VAAJAKOSKI
19.00

PE 25.7.
SUOLAHTI
Isomäen kenttä
Pölkinkatu
19.00

PE 26.7.
VIITASAARI
Isoahon kenttä
Isoahontie
19.00

LA 27.7.
ALAJÄRVI
Yläkoulun kenttä
Kaupintie 7
18.00

SU 28.7.
VAASA-VASA
Huutoniemen kenttä
Teininkuja
18.00

MA 29.7.
VAASA-VASA
18.00

TI 30.7.
VAASA-VASA
18.00

KE 31.7.
KAUHAJOKI
Urh.keskus
Kenttätie 15
19.00

ELOKUU 2024

PE 2.8.
HUITTINEN
Vanha urh.kenttä
Veteraanikatu
18.30

LA 3.8.
HUITTINEN
17.00

SU 4.8.
LOIMAA
Urh.keskus
Sammonkatu 10
17.00

MA 5.8.
FORSSA
Pilvenmäki
Pilvenmäentie 7
18.30

TI 6.8.
FORSSA
18.30

KE 7.8.
SALO
Tupurin kenttä
Taimistokatu 8
18.30

TI 8.8.
SALO
18.30

LA 10.8.
TURKU-ÅBO
Kupittaa
Lemminkäisenkatu 11
13.00 17.00

SU 11.8.
TURKU-ÅBO
13.00 17.00

TI 13.8.
TURKU-ÅBO
18.30

KE 14.8.
TURKU-ÅBO
18.30

TO 15.8.
TURKU-ÅBO
18.30

PE 16.8.
TURKU-ÅBO
18.30

LA 17.8.
TURKU-ÅBO
13.00 17.00

SU 18.8.
TURKU-ÅBO
13.00 17.00

MA 19.8.
RAUMA
Lähepellon kenttä
Kodisjoentie 91
18.30

TI 20.8.
EURA
Kauttuan kenttä
Maasillantie
18.30

KE 21.8.
PORI
Kirjurinluoto
Kapellimestarinkatu
18.30

TO 22.8.
PORI
18.30

PE 23.8.
PORI
18.30

LA 24.8.
PORI
17.00

SU 25.8.
PORI
13.00 17.00

TI 27.8.
KANGASALA
Pikkolan Tapahtumakenttä
Finnentie
18.30

KE 28.8.
KANGASALA
18.30

PE 30.8.
TAMPERE
Eteläpuisto
Näsilinnankatu 54
18.30

LA 31.8.
TAMPERE
13.00 17.00

SYYSKUU 2024

SU 1.9.
TAMPERE
13.00 17.00

TI 3.9.
TAMPERE
(18.30)(myyty)

KE 4.9.
TAMPERE
18.30

TO 5.9.
TAMPERE
18.30

PE 6.9.
TAMPERE
18.30

LA 7.9.
TAMPERE
13.00 17.00

SU 8.9.
TAMPERE
13.00 17.00

MA 9.9.
VALKEAKOSKI
Roukon kenttä
Pastellintie 12
18.30

TI 10.9.
VALKEAKOSKI
18.30

KE 11.9.
AKAA
Savolan kenttä
Savolantie
18.30

TO 12.9.
HYVINKÄÄ
Kankurin kenttä
Jousikatu 1
18.30

PE 13.9.
HYVINKÄÄ
18.30

LA 14.9.
PORVOO-BORGÅ
17.00

SU 15.9.
PORVOO-BORGÅ
13.00 17.00

MA 16.9.
SIPOO-SIBBO
Urheilutien kenttä
Urheilutie 2
18.30

TI 17.9
KERAVA
18.30

KE 18.9.
KERAVA
18.30

TO 19.9.
TUUSULA
Moukarinkujan kenttä
Moukarinkuja
18.30

PE 20.9.
TUUSULA
18.30

SU 22.9.
LOHJA-LOJO
Rantakenttä
Rantapuisto
13.00 17.00

MA 23.9.
KIRKKONUMMI-KYRKSLÄTT
Kuusalan kenttä
Nummitie 7
18.30

TI 24.9.
KAUNIAINEN-GRANKULLA
Sahara
Eteläinen Suokuja 1
18.30

KE 25.9.
KAUNIAINEN-GRANKULLA
18.30

Yhteistyössä